Wentylacja a komfort przebywania w pomieszczeniach

by admin 0 Comments

Najczęściej pojawiające się powody narzekania na jakość powietrza są związane z jego temperaturą – jest nam albo za zimno, albo za ciepło. Prozaicznie problem ten utożsamiany jest zazwyczaj z funkcjonowaniem systemów grzewczych lub też klimatyzacyjnych.

 

 

Takie podejście jest częściowo prawidłowe, jednak obecnie, w dobie zarówno dynamicznie rozwijających się technologii budowlanych, jak i bezustannie rosnących kosztów wszelkich źródeł energii, możemy stosować rozwiązania pozwalające wykorzystywać specyfikę uwarunkowań klimatycznych. Co ciekawe, wiele interesujących rozwiązań, do których dziś powracamy, doskonale sprawdzało się już w odległej przeszłości. Jednym z niezwykle interesujących rozwiązań wykorzystywanym od czasów antycznych, głównie na obszarach charakteryzujących się wysokimi temperaturami i mocnym nasłonecznieniem, jest komin słoneczny. Rozwiązanie to wspomaga naturalną wentylację w budynku poprzez wykorzystanie efektu konwekcji powietrza podgrzewanego energią słoneczną.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>